صندوق بازنشستگی هما

 


 

صندوق بازنشستگی هما
   www.HomaFund.ir   

 

 

 

 

 

 

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی میان صندوق بازنشستگی "هما "و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عصر امروز در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی "هما"، این تفاهم‌نامه در 11 ماده و سه محور به امضای محسن حسنلو، مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره این صندوق  و مهرداد عظیمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور رسید.

از پیچیدگی‌های تنظیم تفاهم‌نامه یادشده آن است که به دلیل تبعیت اغلب مشاغل صنعت هوایی کشور از استانداردهای جهانی یاتا (انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی)، مشاغلی برای مهارت‌آموزی انتخاب شود که با مشاغل تحت استانداردهای یاتا  همپوشانی نداشته باشد.

بر اساس این تفاهم‌نامه که قرار است به مدت سه سال در استان‌های تهران، اصفهان و فارس اجرایی شود، نیازسنجی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزش مهارتی برای بازنشستگان صندوق "هما" و اعضای خانواده آنان، کارکنان و دانش‌آموزان مدارس این صندوق و کارکنان شرکتهای تحت پوشش انجام خواهد شد.

ارائه آموزش‌های مهارتی موردنیاز براساس نیازسنجی به 1300 نفر از دانش‌آموزان مدارس تحت پوشش صندوق بازنشستگی "هما"، اعطای مجوز حقوقی فعالیت آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای آزاد به این صندوق در رشته‌های مورد توافق و ارائه مشاوره استعداد تحصیلی و شغلی و هدایت آموزشی دانش‌آموزان یادشده از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

همچنین ارتقای مهارت‌های تخصصی 60 درصد (400 نفر) از کارکنان شاغل در مجموعه‌های خدماتی وابسته به صندوق بازنشستگی "هما" و صنایع هوایی و نیز شناسایی و تدوین استانداردهای آموزشی مشاغل نوظهور و پنهان در صنایع یادشده و ارائه آموزش های لازم به 1500 نفر در این زمینه از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متعهد شده از کارشناسان و متخصصان مجرب صندوق بازنشستگی "هما" در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی و نیز به‌عنوان آزمونگران مهارتی استفاده کند.

صندوق بازنشستگی "هما" نیز طبق این تفاهم‌نامه ، ضمن همکاری در تدوین و بازنگری استانداردها به تامین مربی و اجرای دوره‌های آموزشی و آزمونها براساس قوانین آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای می‌پردازد.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، محسن حسنلو، مدیر عامل صندوق بازنشستگی "هما"، ضمن توصیه به بهره‌گیری بیشتر از تجربیات و آموزشهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مقوله مهارت‌آموزی را حلقه مفقوده بین بخش‌های آموزشی و اجرایی کشور خواند و بر لزوم تکمیل این زنجیره با توجه به آموزشهای سازمان یادشده تاکید کرد.

همچنین مهرداد عظیمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، صنعت هواپیمایی ایران را صنعت مهمی توصیف کرد که در برخی بخشها به توفیقات بزرگی دست یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق و کامل این تفاهم‌نامه، بتوان آن را به‌عنوان الگویی موفق از آموزش مهارت در ایران به کشورهای دیگر معرفی کرد.

 

 

 

 

لینک گزارش تصویری:

https://homafund.ir/fa/node/43272

لینک ویدئو:

https://homafund.ir/fa/node/43273

 

 

 

 

سرانجام وعده‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در حال تحقق است و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری دیروز مطالب جالب و جدیدی را بیان نمودند که در خبر می خوانید.

به گزارش نبض بازار،همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان در سال‌های اخیر بوده است. این طرح با هدف ایجاد عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان و جبران کمبود دریافتی آنها تدوین شده است.

در حالی که پیش از این خبرهایی از اجرای این طرح برای بازنشستگان کشوری منتشر شده بود اما تاکنون خبر دقیقی در مورد زمان اجرای آن برای بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر نشده بود.

ایلنا مینویسد:صولت مرتضوی در نشست خبری با بیان این‌که در این دولت خوشبختانه کار‌های مطلوبی صورت گرفت و حصار‌ها شکسته شد، گفت: می‌دانید بدهی‌های انباشه‌ای را سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی و داروخانه‌ها داشت، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان در قالب اوراق پرداخت شد و با هماهنگی خوبی که با بانک مرکزی صورت گرفت این ۲۰ هزار همت تبدیل به نقدینگی شدند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیش بینی لازم برای پرداخت بازنشستگان کشوری صورت گرفته و در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی هم در حال پیگیری هستیم و در حال رصد وبررسی ساز و کار‌های لازم هستیم که ان شا الله پرداخت خواهد شد.

وی افزود: حدود ۲ و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد شده است. در حوزه رفاه اجتماعی باید گفت وقتی صحبت درخصوص ابربدهکاران می‌شد، تصور می‌شد بعضی از بدهکاران بخش خصوصی هستند، اما باید با تاسف بگویم یکی از ابربدهکاران بانکی سازمان تامین اجتماعی بود. بالغ بر ۲۰۰ همت مطالبات صندوق تأمین اجتماعی به بانک‌ها پرداخت شد.

مرتضوی بیان کرد: ارائه سبد غذایی رایگان به ۱۳۵ هراز ۱۳۱ کودک دچار سو تغذیه، ارائه بسته به مادران شیرخوار از جمله اقدامات بود. از وقتی که در دولت سیزدهم مستقر شدیم آیت الله رئیسی دستور ارائه کالابرگ را دادند که در دهه فجر برای حدود ۶۰ میلیون نفر که حدود ۲۰ میلیون خانوار می‌شوند این طرح بدون صف اجرا شد.

همچنین در دولت سیزدهم بیمه زنان و دختران خانه دار انجام شد. در همین راستا توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی در مراکز کمتر برخوردار و پوشش بیمه‌ای ۱۹۶ قلم داروی جدید، ارائه خدمات به بیماران کلیوی و هموفیلی، افزایش خدمات بیمه ناباروی، افرایش ۶۳ درصدی حقوق بازنشستگان از توفیقات این دولت در مدت خدمتش بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از جمله اقدمات دیگر اصلاح صندوق‌های بازنشستگی و خروج ۲۶ شرکت تابعه از شرکت‌های زیان ده بود. در بخش حمایت از مددجویان ۴۷ هزار و ۲۰۸ مسکن به مددجویان داده شد. تقریبا از ابتدای این دولت مستمری بگیران حدود ۱۸۰ درصد افرایش پیدا کردند.

مرتضوی گفت: بیش از صدهزار میلیارد تومان از سرمایه صندوق‌ها در اختیار دیگران بود که با اقدامات دستگاه‌های قضا بازگشت و ۶ و نیم میلیون نفر از خط فقر نجات پیدا کردند.

تحلیل:

اظهارات وزیر کار در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر امیدوار کننده‌ای برای بازنشستگان تامین اجتماعی است. با این حال، هنوز مشخص نیست که این طرح چه زمانی و به چه شکلی برای این گروه از بازنشستگان اجرا خواهد شد.

بازنشستگان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر بارها خواستار اجرای همسان سازی حقوق خود شده‌اند. آنها می‌گویند که حقوق دریافتی آنها با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های زندگی بسیار پایین است و به همین دلیل با مشکلات معیشتی زیادی روبرو هستند.

دولت سیزدهم در ابتدای کار خود وعده داده بود که برای حل مشکلات بازنشستگان اقدام کند. همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که دولت می‌تواند برای حل این مشکلات انجام دهد.

نتیجه‌گیری:

همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدامی ضروری برای حل مشکلات بازنشستگان و ایجاد عدالت در جامعه است. دولت باید هر چه سریعتر نسبت به اجرای این طرح برای همه بازنشستگان، اعم از کشوری و تامین اجتماعی، اقدام کند.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی هما ؛ مدير عامل صندوق بازنشستگی هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران"هما" در ديدار جمعی از بازنشستگان هما با اشاره به عملكرد يكساله صندوق كه دست آوردهای قابل توجهی در خصوص حفظ سرمايه های بازنشستگان و بازگرداندن بخشی از املاک از دست رفته به صندوق و نيز كاهش بدهی های ساليان گذشته منتهی شد ، افزود : در طول اين مدت تلاش كرديم تا خسران مديریت های قبلی  را جبران نماييم و به نقطه ای رسيديم كه مي توانيم در سال پيش رو با برنامه ريزی دقيقی كه صورت گرفته است در رفع مشكلات بازنشستگان گام های موثرتری برداريم . 

در اين ديدار تعدادی از بازنشستگان به نمايندگی از جامعه بزرگ بازنشستگان همايی مشكلات اقتصادی ، رفاهی و بيمه ای را از بزرگترين مسئله بازنشستگان دانستند و از مدير عامل صندوق بازنشستگی هما خواستند تا در رفع آنها بكوشد. 

حسنلو نسبت به ارتقاء سطح رفاهی بازنشستگان هما گفت : در تلاشيم تا شركت های تابعه صندوق را از زيان ده بودن خارج نماييم كه اين مهم به زودی محقق خواهد شد و در آينده نزديک اتفاقات خوبی خواهد افتاد .
وی در خصوص مشكلات بيمه ای بازنشستگان به قول مساعد كاپيتان فرزادی پور مديرعامل ايران اير به منظور همراهی و هم افزايی بيشتر در حل و فصل مسائلی از اين دست اشاره كرد و افزود : در كنار بازنشستگان تا حصول نتيجه خواهيم بود .

 

پیوند کوتاه به تصاویر دیدار:https://homafund.ir/fa/node/42915

 

دیدار نوروزی مدیرعامل صندوق بازنشستگی هواپیمایی جمهوری اسلامی ايران ( هما ) با مدير عامل ایران ایر.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی و وظیفه کارکنان "هما":محسن حسنلو در ديدار با کاپیتان فرزادی پور ضمن تبريك سال نو شمسی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ايام ماه مبارك رمضان  از تلاشها و خدمات هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران "هما"  در خدمت رسانی به مسافران نوروزی قدردانی و تشكر نمود و سال پيش رو را فرصتی برای رفع هرچه بيشتر مشكلات معيشتی جامعه بازنشستگان هما عنوان كرد.

فرزادی پور نيز تلاش شبانه روزی را در كنار تعامل و همدلی برای گشودن گره های زندگی خانواده بزرگ هما مهم دانست و تاكيد كرد از هيچ مساعدتی در اين خصوص فروگذار نخواهد بود .

 

لینک کوتاه گزارش تصویری دیدار: https://homafund.ir/fa/node/42554

اطلاع رسانی
اخبار صندوق هما
اخبار صنعت هواپیمایی
اخبار بازنشستگان هما
اطلاعیه
راه اندازی پیشخوان به صورت آزمایشی
آموزش و ارتقای برخی مهارتهای شغلی در صنایع هوایی وارد مرحله اجرایی شد
پیام محسن حسنلو به مناسبت روز جهانی مهمانداران هواپیما
اِنّا لِلّه وَ اِنّا اِلیه راجِعون
دوشنبه 1403/02/31 ساعت 12:41
يكسال پر فراز و نشيب برای استيفای حقوق حقه بازنشستگان هما
سه شنبه 1403/02/18 ساعت 10:51
روز جهانی خلبان
جمعه 1403/02/7 ساعت 16:43
ديدار نوروزی حسنلو و فرزادی پور
شنبه 1403/01/18 ساعت 17:39
دیدار نوروزی حسنلو و قاسمی
پنجشنبه 1403/01/16 ساعت 13:50
پيام نوروزی محسن حسنلو
سه شنبه 1402/12/29 ساعت 15:44
بازديداز اولين نمايشگاه صنعت هوايی پيام
چهارشنبه 1402/12/16 ساعت 18:35
ششمین دوره خبرگان رهبری ودوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
جمعه 1402/12/11 ساعت 20:03
نماینده مجلس دوازدهم گفت
مهمترین راهکارها برای اعتلای صنعت هوایی کشور
برای نخستین‌بار در فرودگاه خلیج فارس عسلویه
مهمترین راهکارها برای اعتلای صنعت هوایی کشور
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 08:28
برای نخستین‌بار در فرودگاه خلیج فارس عسلویه
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 08:23
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه خبر داد
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 08:21
هشت بار عنوان بهترین بازیکن فیفا
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 08:16
اجاره موقت ۲ فروند هواپیمای مسافربری
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 08:12
یک شرکت دانش بنیان با تلاش شبانه روزی موفق به مهندسی معکوس موتور جت CFM۵۶ شدند
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 12:21
مدیرکل فرودگاه های استان مازندران گفت
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 12:19
پیدا کردن کیف حاوی ارز خارجی دلار و دینار
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 12:11
سه ساعت در هواپیمای بدون تهویه و امکانات سرمایشی
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 12:08
اطلاعیه شماره12
تعداد بازنشستگانِ مشمول طرح همسان سازی تا اعلام بودجه برای اجرای همسان‌ سازی
سورپرایز جدید صولت مرتضوی
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 07:55
تعداد بازنشستگانِ مشمول طرح همسان سازی تا اعلام بودجه برای اجرای همسان‌ سازی
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 07:49
قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس گفت
چهارشنبه 1403/03/30 ساعت 07:43
اظهارنظر نایب رئیس مجلس
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 09:32
طبق گفته صولت مرتضوی
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 09:26
واریزی کمک هزینه جدید دولت برای بازنشستگان
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 09:20
افزایش ۲۰ درصدی در سال ۱۴۰۳
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 09:16
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد
سه شنبه 1403/03/29 ساعت 09:11
دو برابر شدن جمعیت سالمند جهان تا سال ٢٠۵٠
یکشنبه 1403/03/27 ساعت 12:23
اطلاعیه شماره 9
چهارشنبه 1403/02/26 ساعت 13:28
اطلاعیه شماره 8
یکشنبه 1403/02/16 ساعت 18:26
اطلاعیه شماره 7
پنجشنبه 1403/02/13 ساعت 12:45
اطلاعیه شماره 6
پنجشنبه 1403/02/13 ساعت 10:27
اطلاعیه شماره 5
چهارشنبه 1402/12/23 ساعت 13:36
اطلاعیه شماره 4
چهارشنبه 1402/12/9 ساعت 14:13
اطلاعیه شماره 3
چهارشنبه 1402/11/25 ساعت 11:39
اطلاعیه شماره 2
دوشنبه 1402/11/9 ساعت 17:25
اطلاعیه شماره 1
چهارشنبه 1402/09/29 ساعت 14:51
رضایت جامعه بازنشستگان هما ، نقطه اوج پرواز ماست ...
چندرسانه‌ای
گزارش تصویری
فیلم و کلیپ
تقویم سال
شرکت‌ها و مجموعه‌های تابعه

مرکز آموزش هوایی هما

آموزش فنون هوانوردی

خدمات فرودگاهی هما

خدمات هندلینگ
پروازهای داخلی و خارجی

هماتک

تعمیر و نگهداری هواپیما
و تأمین نیروی انسانی فنی و مهندسی

خدمات فرودگاهی یسنا

خدمات هندلینگ
پروازهای خارجی و داخلی

صبای هما

خدمات مسافرت هوایی داخلی و خارجی و گردشگری

مدارس هما

مجتمع آموزشی و فرهنگی
دخترانه و پسرانه

هواپیمایی چابهار

انجام پروازهای
داخلی و بین‌المللی

X

مرکز آموزش هوایی هما

             با در نظر گرفتن تقاضای بازار و ظرفیت فراوان عرصه آموزش فنون هوانوردی بالاخص آموزش خلبانی در سال 1382 به توصیه مدیر عامل وقت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران ، شرکت هواپیمائی چابهار با تبعیت از موسسه صندوق بازنشستگی هما ،تصمیم به ایجاد بخش آموزش هوانوردی نمود.

 

 

 

 

 

https://homaatc.com

خدمات فرودگاهی هما

                   شرکت خدمات فرودگاهی هما به عنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه صندوق بازنشستگی هما در سال 1381 در شهر تهران تأسیس و ارائه خدمات فرودگاهی (هندلینگ) به پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  و شرکتهای طرف قرارداد آن هواپیمایی را تا سال 1386 بصورت گلوبال به عهده داشته است. پس از سال 1386 تا پایان مرداد ماه 1401 نیز به صورت تأمین نیروی انسانی جهت انجام خدمات فرودگاهی در فرودگاه­های عملیاتی که پروازهای ایران ایر در آن انجام می­شده فعالیت داشته است و شرکت خدمات فرودگاهی یسنایزد به عنوان زیر مجموعۀ این شرکت مشغول به فعالیت می­ باشد.

 

 

 

 

هما تک

               شرکت مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما "هماتک" در سال ۱۳۸۶ به شکل سهامی خاص و با سهامداران صندوق بازنشستگی هما، شرکت هواپیمایی چابهار و شرکت خدمات فرودگاهی هما تاسیس گردیده است. حوزه فعالیت "هماتک" در زمینه MRO بوده و تاکنون موفق به انجام پروژه­هایی چون چک سنگین "C" هواپیمای فوکر ۵۰، painting هواپیما، تأمین نیروی انسانی فنی و مهندسی برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران"هما" شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدمات فرودگاهی یسنا

                  شرکت خدمات فرودگاهی یسنا در سال 1384 در شهر یزد تاسیس گردید و همزمان با تأیید سازمان هواپیمایی کشوری ،فعالیت خود را در حوزۀ ارائۀ خدمات فرودگاهی (هندلینگ) به شرکت های هواپیمایی در فرودگاه یزد آغاز نمود و سه شرکت هواپیمایی آسمان، کارون و پویا را تا اول آذر ماه 1399تحت پوشش  داشته است. پس از آن تاریخ ،امتیاز و تجهیزات فرودگاهی یسنا توسط شرکت خدمات فرودگاهی هما (HAS) خریداری و به عنوان شرکت خدمات فرودگاهی یسنایزد با سهامداری شرکت خدمات فرودگاهی هما به میزان %90 شرکت خدمات مسافرتی صبای هما به میزان %5 و شرکت مهندسی تعمیرات نگهداری هواپیما، هماتک به میزان %5 شرکت­­های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی هما ، عهده دار ارائه خدمات فرودگاهی (هندلینگ) در فرودگاه یزد را آغاز نمود و با پیگیری­های هیئت مدیره و مدیریت شرکت تعداد شرکت­های طرف قرارداد به 15 شرکت و تعداد پروازهای تحت ارائه هندلینگ به 220 پرواز در پایان تیرماه 1402 افزایش یافت، که امید است با نوسازی و بازسازی تجهیزات خدمات فرودگاهی این شرکت، شاهد ارتقاء سطح خدمات آن در آینده نزدیک باشیم.

صبای هما

              شرکت خدمات مسافرت هوایی گردشگری و بار صبای هما در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۲۰۵۸۹۵ وابسته به صندوق بازنشستگی هما تأسیس شد. از جمله فعالیت های این شرکت ،ارائۀ خدمات به بازنشستگان و کارکنان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) بود. در حال حاضر صبای هما نه تنها به کارکنان و بازنشستگان عزیز هما خدمات مسافرتی و گردشگری و بار ارائه می دهد بلکه این شرکت آمادگی دارد تا به سایر مسافرهای ارجمند نیز خدمات خود را ارائه دهد. خدمات شرکت صبای هما صدور بلیت های داخلی وخارجی، فروش تورهای مسافرتی و گردشگری، اخذ ویزا و وقت سفارت، رزرو هتل های داخلی و خارجی، پیکاپ ویزا، صدور بیمه های مسافرتی،خدمات جایگاه تشریفات اختصاصی vip  و خدمات بارمی باشد. هدف صبای هما،  ایجاد بستری مناسب در زمینه گردشگری و جذب گردشگران خارجی و ارز آوری به کشور عزیزمان ایران است.

 

 

 

مدارس هما

             مجتمع آموزشی فرهنگی غیر دولتی هما در سال 1371 تأسیس گردیده و مشتمل بر شش مرکز آموزشی است: راهنمایی پسرانه تأسیس در سال 1372، دبستان دخترانه تأسیس در سال 1373، راهنمایی دخترانه تأسیس در سال 1374، دبیرستان پسرانه تأسیس در سال 1375، دبیرستان و پیش دانشگاهی پسرانه تأسیس در سال 1379 و پیش دانشگاهی دخترانه تأسیس در سال 1381 می باشد و در سال 1384 مجتمع به مؤسسه تبدیل گردیده است. مدارس تابعه "هما" بر اساس آخرین ارزشیابی به عمل آمده از سوی وزارت متبوع ، حائز درجۀ یک گردیده و از اعتبار ویژه ای در منطقه و استان برخوردار می باشد.

 

 

 

معرفی بیشتر ...

هواپیمایی چابهار

              هواپیمایی چابهار با سابقه 23 ساله و  پس از گذشت یک سال عملیات پروازی و انجام فعالیت با 3 فروند هواپیمای MD  و انجام میانگین 410 پرواز ماهانه داخلی، تجربه موفق و قابل توجهی از یک شرکت هواپیمایی رو به رشد بوده و با دارا بودن زیرساخت‌های کافی و لازم، ضمن بهره‌برداری از پتانسیل خود توانسته است در مدت کوتاهی نماد ثمربخش بودن اعتماد به جوانان متخصص این مرزوبوم باشد.

              لذا در راستای گسترش و توسعه فعالیت‌ها، همسو با چشم‌انداز صندوق بازنشستگان هما و شرکت چابهار، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) در راستای کاهش تورم و رشد تولید، در نظر است با توسعه ناوگان خود اثربخشی بیشتری در صنعت هوایی کشور  ایفا نموده و نمایانگر یک بنگاه اقتصادی موفق در هوانوردی ایران اسلامی باشد.

 

 

 

 

https://chabaharairlines.com

آمار و اطلاعات

 

9,500+ بازنشستگان تحت پوشش
3,000+ مستمری بگیران
800+ نیروهای کار هولدینگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X