X

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق بازنشستگی "هما "و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای

شماره :
43271
یکشنبه 1403/03/13 ساعت 19:50

از پیشنهاد صفحه «امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق بازنشستگی "هما "و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
آموزش و ارتقای برخی مهارتهای شغلی در صنایع هوایی وارد مرحله اجرایی شد

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق بازنشستگی "هما "و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای

 

 

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی میان صندوق بازنشستگی "هما "و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عصر امروز در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی "هما"، این تفاهم‌نامه در 11 ماده و سه محور به امضای محسن حسنلو، مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره این صندوق  و مهرداد عظیمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور رسید.

از پیچیدگی‌های تنظیم تفاهم‌نامه یادشده آن است که به دلیل تبعیت اغلب مشاغل صنعت هوایی کشور از استانداردهای جهانی یاتا (انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی)، مشاغلی برای مهارت‌آموزی انتخاب شود که با مشاغل تحت استانداردهای یاتا  همپوشانی نداشته باشد.

بر اساس این تفاهم‌نامه که قرار است به مدت سه سال در استان‌های تهران، اصفهان و فارس اجرایی شود، نیازسنجی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزش مهارتی برای بازنشستگان صندوق "هما" و اعضای خانواده آنان، کارکنان و دانش‌آموزان مدارس این صندوق و کارکنان شرکتهای تحت پوشش انجام خواهد شد.

ارائه آموزش‌های مهارتی موردنیاز براساس نیازسنجی به 1300 نفر از دانش‌آموزان مدارس تحت پوشش صندوق بازنشستگی "هما"، اعطای مجوز حقوقی فعالیت آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای آزاد به این صندوق در رشته‌های مورد توافق و ارائه مشاوره استعداد تحصیلی و شغلی و هدایت آموزشی دانش‌آموزان یادشده از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

همچنین ارتقای مهارت‌های تخصصی 60 درصد (400 نفر) از کارکنان شاغل در مجموعه‌های خدماتی وابسته به صندوق بازنشستگی "هما" و صنایع هوایی و نیز شناسایی و تدوین استانداردهای آموزشی مشاغل نوظهور و پنهان در صنایع یادشده و ارائه آموزش های لازم به 1500 نفر در این زمینه از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متعهد شده از کارشناسان و متخصصان مجرب صندوق بازنشستگی "هما" در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی و نیز به‌عنوان آزمونگران مهارتی استفاده کند.

صندوق بازنشستگی "هما" نیز طبق این تفاهم‌نامه ، ضمن همکاری در تدوین و بازنگری استانداردها به تامین مربی و اجرای دوره‌های آموزشی و آزمونها براساس قوانین آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای می‌پردازد.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، محسن حسنلو، مدیر عامل صندوق بازنشستگی "هما"، ضمن توصیه به بهره‌گیری بیشتر از تجربیات و آموزشهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مقوله مهارت‌آموزی را حلقه مفقوده بین بخش‌های آموزشی و اجرایی کشور خواند و بر لزوم تکمیل این زنجیره با توجه به آموزشهای سازمان یادشده تاکید کرد.

همچنین مهرداد عظیمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، صنعت هواپیمایی ایران را صنعت مهمی توصیف کرد که در برخی بخشها به توفیقات بزرگی دست یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق و کامل این تفاهم‌نامه، بتوان آن را به‌عنوان الگویی موفق از آموزش مهارت در ایران به کشورهای دیگر معرفی کرد.

 

 

 

 

لینک گزارش تصویری:

https://homafund.ir/fa/node/43272

لینک ویدئو:

https://homafund.ir/fa/node/43273

 

 

X